Loading...

Potravinářství

Naše filtrační jednotky pracují v oboru potravinářství od roku 1996. Jejich hlavní výhodou je zde možnost vracení drahého produktu zpět do výroby, aniž by utrpěla jeho kvalita a možnost odsávání výbušných prachů. Tyto vlastnosti filtračních jednotek HERDING® se uplatňují jak u tzv. procesních filtrů, zařazených do přímé výrobní linie provozovatele tak i u jednotek, zajišťujících, aby se z výrobní linky nešířil prach do provozu.

V potravinářství se velice často setkáváme s explosivními nebo hořlavými organickými prachy a naše filtrační jednotky jsou mnohdy jediným řešením. K problému výbušnosti je třeba přistupovat zodpovědně, neboť zde hrozí nejenom potenciální materiální škody, ale i ztráty na lidských životech! S filtračními systémy HERDING® nebudete mít obavy o bezpečnost své technologie a personálu, protože zcela splňují požadavky evropské normy ATEX.

Jako součást EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group) mohou být filtrační jednotky Herding dodávány nejenom v nerezovém provedení, ale také se speciální povrchovou úpravou, snadno čistitelné a uzpůsobené zákaznickým zvyklostem.

Přínosem pro zákazníka jsou zejména:

  • vysoký stupeň filtrace, který snižuje ztráty na úletu produktu
  • možnost vracení přefiltrovaného vzduchu zpět do výrobních prostor a tudíž úsporu energie za vytápění
  • velká mechanická odolnost vlastního filtračního tělesa a tím snížené riziko havárie (např. extrémní úlet vlivem protržení filtru)
  • možnost odsunu jedovatých nebo jinak nebezpečných odprašků s minimalizací rizika kontaminace obsluny
  • kompaktní konstrukční řešení filtrační jednotky, které přináší uživateli úsporu místa
  • dlouhodobě stabilní provozní parametry – procesní stabilita celé výrobní linky
  • řešení filtrace explosivních prachů ve shodě se směrnicí ATEX
  • variabilita konstrukce a možnost přizpůsobit se stávajícímu stavu a různým požadavkům zákazníka

Z konkrétních druhů procesů je možné jako typické (pro nasazení našich filtrů) uvést skladování, pneumatickou dopravu, sušení, pytlování, mletí, drcení, třídění nebo centrální úklid.

Naše filtrační jednotky provozují například firmy VITANA Roudnice, NESTLÉ nebo DROŽĎÁRNA Horažďovice.

V případě zájmu Vám zprostředkujeme bližší informace.